Několik kroků pro jiskřivou vodu v bazénu
Kdo by nechtěl, aby voda v jeho bazénu byla dokonale čistá a jiskřivá jako z křišťálu? Je jasné, že přesně po tom touží každý majitel domácího bazénu. Vždyť kde jinde bychom si měli užívat dokonalého koupání, když ne u své vlastní vody v domácí nádrži! Protože kvalita vlastní vody je přesně to, co můžeme nejlépe ovlivnit. Na zdravotní nezávadnost a čistotu vody ve veřejných koupacích zařízeních se dvakrát spoléhat nedá, a to i přesto, že jsou široko daleko cítit zápachem chlóru. Ale na kvalitu vlastní vody se spolehnout můžeme, stačí k tomu trocha chytré péče.
Za prvé, pokud nechceme mít vodu v domácí nádrži znečištěnou, tak bychom ji v první řadě měli ochránit před nečistotami, které do vody vstupují zvenčí. Jedná se o prach, listy, hmyz a tak dále. Všechny tyto nečistoty do nádrže může zanést vítr. Na místě proto je, zakrývat nádrž dokonale padnoucí krycí plachtou okamžitě po ukončení jejího použití, tedy rozhodně ne pouze na noc. Ovšem mimo krycí plachty bychom při prevenci znečištění vody v nádrži měli dbát i na čistotu vlastního těla, na kterém můžeme do vody rovněž zanést mnoho nečistot. Sprchování se před návštěvou bazénu by proto mělo být samozřejmostí.
Další nezbytné opatření, které nám aktivně pomůže s údržbou vody v nádrži, je využití přípravků bazénové chemie. Na výběr máme hned několik oxidačních činidel, které vodu desinfikují a brání růstu různých mikroorganismů. Vybírat tak můžeme z přípravků chlorové a bromové chemie a přípravků na bázi aktivního kyslíku.
Nicméně základním kamenem péče o vodu by se měla stát především výkonná bazénová filtrace. Tu musíme vybírat především s ohledem na množství vody v nádrži. Naplnit ji musíme kvalitním filtračním materiálem, který zajistí, že skrze něj neprojde žádné nerozpustné znečištění. K dispozici nám je zeolit, štěrk či písek a nové médium v podobě polyethylenových filtračních kuliček https://www.chlorito.cz/aqualoon-filtracni-kulicky, které dokáží zachytit i ty nejmenší nečistoty.