Kontrola v registrech
Co se dá ještě jakž takž pochopit logickým mozkem je to, že si banka prověřuje svého klienta stran dluhů. Tedy, jestli již někde něco nemá a nesplácí to. To se děje formou kontroly registrů, kterých je více a ke kterým se ještě vrátíme. Co už je méně pochopitelné je kontrola současných a starších příjmů. I když by toto dopadlo sebelépe, nemůže to zabránit následnému propuštění z práce, nebo jakoukoli jinou platební neschopnost. Klient tedy nesplácí, ale hlavně že v bance vědí o jeho příjmech, které v době čerpání půjčky měl. Nyní si ta lejstra z klienta pracně vydolovaná mohou zastrčit kam chtějí a pár milionů odepsat. Ale hlavně, že měl klient příjem.
Z registru a tím se vracím ke slíbenému, je to trochu jinak. Tam se jejich klient, tedy přesněji žadatel dostane, aniž to tuší, ale jeho chyba to je a s tím se nic dělat nedá. V bance nikoho nezajímá, že šlo o složenku za plyn zaplacenou později. To nikdo nezkoumá. Vy jako žadatel tam jste a tím to zvadlo. Na shledanou, nebo, raději sbohem a šáteček. A žadatel je namydlený, neb mu řekli, že se tento postoj týká všech bank v širém okolí. A je to.
Není však třeba ztrácet hlavu, je zde ještě sektor nebankovní a zde se dá ještě něco dělat. Jen je třeba se pídit po produktu s názvem nebankovní hypotéky bez registru. Tady u toho se totiž postupuje úplně jinak než v bance a nějaké doklady o příjmu, nebo pátrání v registrech se tu prostě nekoná. Tady se to dělá jinak a důležitou roli tu hraje rychlost. V této společnosti vědí, že člověk musí dům nebo byt koupit rychle, protože na ně nikdo čekat nebude. Proto se jede přímo k jádru pudla a nezdržuje se tu zbytečnostmi. Po podpisu smlouvu máte do několika hodin peníze na účtu, a protože je tato hypotéka většinou neúčelová, nikoho nezajímá, jak peníze použijete. Tak to je super, ne!