Která půjčka je ta pravá?
Podnikatelé si napřed musí vytvořit podmínky, ve kterých se dá podnikat. A k tomu potřebují peníze. Pak si musí často najít zaměstnance. Aby je sehnali, potřebují peníze. Když se mají platit daně, platby správě sociálního zabezpečení, zdravotní pojišťovně a tak, jsou potřeba další peníze. A podnikatel chce samo sebou i nějaké ty finance, ze kterých by žil. Třeba i s celou svojí rodinou.
Když se podnikání daří, je to super. Peníze se podnikateli sypou do kapsy a on si může vyhazovat z kopýtka. Ale často se stane, že jednoho dne zdroje financí vyschnout. A on zvadne.
Potřebuje peníze pro sebe, pro firmu, pro státní instituce, zkrátka pro kdekoho. A když je nemá, potřebuje půjčku. A když si chce půjčit? Vsadí třeba i na hypotéky bez registru.
Proč právě na ně? Zkrátka a dobře proto, že když je ve finanční tísni, půjčí mu jenom málokdo. Banky mu odmítnou vyhovět třeba proto, že má nízké daňové přiznání, že má zápisy v registrech dlužníků, že tu hrozí exekutoři nebo neschopnost splácet kvůli tomu, že už tenhle podnikatel dluží a splácí i jinde. Ale nebankovní finanční instituce pomůžou. Se zmíněnou hypotékou, kterou u nás může dostat každý, kdo má aspoň malé výdělky a dokáže nabídnou jako zástavu nějakou nemovitost. Takovému podnikateli tu půjčí třeba i 70 % odhadní ceny nemovitosti, o které tu byla před chvílí řeč, a ty může podnikatel používat ve svém podnikání dlouho a splácet je třeba i třicet let.
Stačí tady poslat pár snímků nemovitosti e-mailem k posouzení, stačí vyplnit formulář na webu nebankovní společnosti, stačí krátce počkat a člověk ví, jestli a kolik mu půjčí. A většinou půjčí.
Záruka nemovitostí je totiž dost dobrá na to, aby se po žadateli nechtěly ani vysoké příjmy a skvělá daňová přiznání, ani čisté registry dlužníků, prostě nic. A proto si tady půjčují lidé v nesnázích. Ty tady sotva odmítnou.